Napsali o nás

Starosti hoteliéra Siveka: Jakou má Jágr rád matraci a řízek?

Jaromír JágrViliam Sivek vzal telefon a vytočil číslo Jaromíra Jágra. Toho staršího. „Ahoj, prosímtě, neznám tvýho kluka – jakou má rád matraci? A co má rád k jídlu?“ ptal se otce největší české hvězdy. S Jágrem starším se Sivek, jeden z největších pražských hoteliérů, zná z dob, kdy jednomu patřila hokejová Sparta a druhému kladenský klub.

SIVEK HOTELS jsou oficiálním incomingovým partnerem hokejového mistrovství světa, které startuje příští týden, a tudíž mají na starosti ubytování a stravování všech hráčů, jejich partnerek, rozhodčích, delegátů kongresu IIHF, trenérského sympozia, akreditovaných novinářů a organizuje i galavečeři ve Španělském sále Pražského hradu.

"Ubytování hokejových reprezentantů je hlavně o dobrém jídle, regeneraci a odpočinku", říká Viliam Sivek, generální ředitel a majitel rodinné hotelové společnosti SIVEK HOTELS. To všechno by měli svěřenci Vladimíra Růžičky ve čtyřhvězdičkovém hotelu u Botiče najít.

Letošní hokejové mistrovství světa by mělo být největší sportovní událostí pořádanou v České republice. Organizátoři počítají s tím, že na zápasy přijde více než 600 tisíc diváků, z toho třetina přijede ze zahraničí. A většině z nich zprostředkovává ubytování a vstupenky právě Sivek. Největší zájem je ze Švýcarska, Německa, Ruska, Lotyšska a Švédska. „Rusů určitě přijede méně, než jsme doufali. Přitom jsme tam byli čtyřikrát na různých veletrzích, kde jsme lákali touroperátory, pomáhal nám tam velvyslanec Remek…,“ říká Sivek starší s tím, že kromě vlastních pěti hotelů fanoušky, hráče, rozhodčí a další hosty MS rozmísťuje v dalších 65 nasmlouvaných hotelech v Praze a Ostravě.

Celý článek Forbes.cz 24.4.2015


Šampionát je oddřená akce, říká hoteliér Sivek, který ubytuje i hokejisty

Viliam SivekViliam Sivek patří mezi klíčové lidi, kteří se podílejí na pořádání hokejového mistrovství světa v Česku. Bude mít na starosti ubytování hráčů, rozhodčích, funkcionářů a novinářů, ale i prodej ubytování a vstupenek zahraničním fanouškům, kterých má na hokejové zápasy přijet až čtvrt milionu. Přímo v jeho hotelu budou během šampionátu bydlet i čeští hokejisté.

Majitel společnosti SIVEK HOTELS nepřestává přicházet s nápady. "Prezentovali jsme se jako Sivek Hotels, jenže to není zdaleka všechno, co naše firma obnáší. Kromě sedmi hotelů zajišťujeme mnoho dalších služeb jako catering, programy pro firmy a podobně. Koncem loňského roku jsme se rozhodli dát o sobě víc vědět i navenek a založili jsme divizi Sivek Events," říká. Právě ta se bude podílet na mnoha dalších projektech, ve kterých jeho firma figuruje.

Kromě obří hokejové akce se Sivek zaměřil i na pořádání školení pro podniky a lékaře po celém Česku a na akce, které se chystají při příležitosti několika významných výročí. "Máme memorandum s Českobratrskou církví evangelickou a Církví československou husitskou na partnerství při organizaci 600. výročí upálení mistra Jana Husa, spolupracujeme na vzpomínkových akcích v rámci 70. výročí dukelsko-karpatské operaci, na ostravsko-opavské operaci a na osvobození Ostravy. Máme i memorandum na zajištění organizace 210. výročí bitvy tří císařů u Slavkova," říká.

Celý článek Hospodářské noviny 4.3.2015


ANKETA TTG 26.1.2015 : JSME OPRAVDU ZEMĚ SPORTU ZASLÍBENÁ?

ANKETNÍ OTÁZKY:

1. Domníváte se, podobných sportovních, ale i kulturních či jiných akcí je dostatečně využíváno pro podporu incomingu do České republiky?

2. Jak by měla podle Vás tato podpora ideálně vypadat?

ODPOVÍDÁ: VILIAM SIVEK, GENERÁLNÍ ŘEDITEL SIVEK HOTELS

Viliam Sivek, generální ředitel SIVEK HOTELS1. V České republice nedokážeme pro podporu incomingu využít synergie, která existuje mezi význačnou sportovní či kulturní akcí a prezentací České republiky v zahraničí. Uvedu dva příklady, v květnu se u nás koná největší sportovní událost v historii České republiky, a to Mistrovství světa v ledním hokeji. Prostřednictvím televizních obrazovek uvidí přenosy z Prahy a Ostravy jedna miliarda lidí ve více než 150 zemích světa. Celkem bude odvysíláno 6500 vysílacích hodin. Utkání navštíví na stadionech 650 tisíc diváků, z toho přibližně 40 % ze zahraničí. Do České republiky přijede 1200 akreditovaných novinářů a desítky televizních štábů. Ve stínu MSLH je další nesmírně významná akce, jedná se o největší atletickou událost v novodobé historii České republiky, na které budou všechny osobnosti evropské atletiky. Televizní přenosy z Halového mistrovství Evropy 2015, které se koná v březnu letošního roku, zasáhnou téměř 1,5 miliardy diváků. Benefity takovýchto akcí jsou pro Českou republiku nevyčíslitelné a mají pozitivní dopad na image naší země. Znáte větší události, které by šly pro prezentaci České republiky využít?

2. Organizování takovýchto akcí není jen o převzetí záštity prezidenta či premiéra. Jedná se o celkový systém, který má v České republice bohužel řadu nedostatků a je nedokonalý. Chybí koordinace mezi jednotlivými resorty, ale o tom někdy příště. Na celkové marketingové přípravě se musí pracovat nejméně s dvouletým předstihem a ne 5 měsíců před akcí, jak se stalo u nás v České republice zvykem. Dnes máme nové vedení resortu, máme novou a ráznou paní ministryni, novou první náměstkyni ministryně, novou paní ředitelku odboru CR, novou generální ředitelku CzechTourismu a já věřím pořekadlu „Nové koště dobře mete“ a držím palce, aby se konečně nastavila pro podnikatele pravidla tak, aby cestovní ruch byl brán jako významné odvětví národního hospodářství a české ekonomiky.

REFERENCE

“Vážený pane generální řediteli,
dovolte, abych Vám co nejsrdečněji poděkoval za práci, kterou firma Sivek Hotels odvedla během Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 v Praze a Ostravě.”

S přátelským pozdravem,
Tomáš Král
prezident
Český svaz ledního hokeje z.s.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA